Dnia drugiego i szóstego czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się pierwszy tego typu szkolny konkurs dotyczący gry w szachy. Na pomysł zorganizowania tego przedsięwzięcia wpadli uczniowie klas ósmych,
a organizacji podjęły się Panie Aleksandra Miękina i Anna Skrzypczak. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Turniej odbył się w świetlicy szkolnej na I piętrze. Uczniów podzielono na trzy grupy wiekowe. Eliminacje w pierwszych dwóch kategoriach przeprowadzono w piątek, natomiast najstarsze klasy rywalizowały w poniedziałek.

Wszyscy uczniowie przed rozpoczęciem turnieju zostali zapoznani z jego regulaminem i zasadami gry fair-play. W kategorii pierwszej znalazły się klasy 1-3, zagrało z nich 8 uczniów. Z klas 4-5 zgłosiło się 6 uczniów, a z klas 6-8 aż 19 osób. W poniedziałek przy sędziowaniu i ocenianiu pomógł rodzic i szachista, Pan Igor Usatiuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a trzy pierwsze miejsca z każdej kategorii dostaną także nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzę dalszych sukcesów. W imieniu organizatorów dziękuję za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mam nadzieję, że tegoroczne pierwsze szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Zofia M 8a