W dniu 29 października 2020 r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią odwiedzili po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka rozpoczęła spotkanie z przyszłymi czytelnikami od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem dla nich przeznaczonym, a po zapoznaniu się z zasadami zachowania w bibliotece oraz zasadami wypożyczania książek, mogli po raz pierwszy ją wypożyczyć. Wysłuchali również  fragmentu książki pt.„Pierwszaki z kosmosu” R. Witka, który bardzo się im podobał.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są oni mile widziani.