W dniu 28 października 2020 r. w ramach omówienia zasad bezpieczeństwa pierwszoklasistów Pani Pedagog wraz z wychowawcami klas pierwszych zaprosiła do szkoły Pana Policjanta. Rozmawiał on  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.

Omówił zasady bezpieczeństwa dzieci zarówno w szkole jak i w domu.  Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania. Na zakończenie wszystkie pierwszaki otrzymały w prezencie kamizelki odblaskowe, a także bransoletki i odblaski do tornistrów aby już zawsze były widoczne i bezpieczne w drodze do i ze szkoły.