kucharz22W dniu 4 października uczniowie klasy IIb udali się na warsztaty kulinarne do pobliskiej pizzerii Ricco. Był to prezent niespodzianka przygotowany z okazji Dnia Chłopaka. Mali kucharze mogli samodzielnie przygotować swoją ulubioną pizzę. Poznali przepis na wykonanie ciasta, sposób jego odpowiedniego uformowania, a następnie kolejność nakładania składników. Dowiedzieli się także, jaka „sekretna przyprawa” nadaje charakterystyczny zapach i aromat temu włoskiemu daniu.  Oczywiście zostaje to słodką tajemnicą i nie zdradzimy jej nazwy ;).

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na skosztowanie własnych wypieków. Uczniowie wspólnie zasiedli do stołu, aby móc ocenić smak swoich kulinarnych dzieł. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że były to najlepsze pizze na świecie! Po zakończonych warsztatach każdy uczeń otrzymał dyplom „Małego kucharza” oraz słodki upominek.

Bardzo dziękujemy właścicielom oraz pracownikom pizzerii Ricco za możliwość uczestnictwa w warsztatach.