bullerbynLisa, Lasse i Bosse - szwedzkie rodzeństwo, które zna każdy. Są to oczywiście bohaterowie książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Tytułowe Bullerbyn to mała wioska, która ma tylko trzy zagrody: Północną , Środkową i Południową. Dziewczynka o imieniu Lisa mieszka w Zagrodzie Środkowej razem ze swoimi braćmi. W dwóch następnych mieszkają jej przyjaciele: Britta z Anną oraz Olle. Dzieci spędzają razem całe dnie, chodzą do szkoły i obchodzą wspólnie wszystkie święta.

Uczniowie klasy IIIb po zapoznaniu się z lekturą, mieli możliwość zrobienia makiety, planu wioski z domkami bohaterów książki. Kierując się własnym pomysłem, kreatywnością i wyobrażeniem tego, co opisane w książce, trzecioklasiści wykonali wspaniałe dzieła. Jak widać każda praca była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii zdjęć.