IMG 20231025 095719

1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, znajomych porządkując groby, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze.

25 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem panią Aleksandrą Mandat udali się na pobliski cmentarz w Pajęcznie. Zapalili znicze na grobie zmarłej nauczycielki, porządkowali opuszczone i zaniedbane groby. Służyli pomocą osobom, którzy właśnie w tym czasie przebywali na cmentarzu sprzątając pomniki swoich najbliższych. Odwiedzili również Grób Nieznanego Żołnierza.

Mimo niepewnej pogody, wolontariusze nie zawiedli i po raz kolejny dali piękny przykład pamięci i szacunku dla zmarłych.

Nie zapomnieliśmy również o nauczycielce i byłej pani dyrektor szkoły, które pochowane są na cmentarzu
w Makowiskach. Tam również wolontariusze mieszkający w okolicy odwiedzili groby zmarłych i zapalili znicze.

SKW

IMG_20231025_094256_2.jpg