Witam wszystkich w nowym roku! Mam nadzieję, że miło spędziliście ferie zimowe 😀Nowy rok już od 31 lat przynosi ze sobą inne wydarzenie – finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to niedziela, 3 stycznia 1993 roku i od tego czasu finały fundacji odbywają się w niedziele! Tematem pierwszego finału były choroby serca najmłodszych pacjentów.

W tym roku tematem była walka z sepsą, gdzie zbieraliśmy „na wszystkich – małych i dużych”. Nasza szkoła także wzięła udział w ogólnopolskich akcjach i pomagała na rzecz fundacji. Pieniądze do szkolnej puszki zbieraliśmy sprzedawając losy, robiąc tosty oraz organizując akcję dotyczącą filmów! Z tych wydarzeń do naszej szkolnej puszki wpłynęło około tysiąca złotych!

Ponadto na wolontariuszy z naszej szkoły zgłosiło się pięciu uczniów, łącznie ze mną: Maciej Gocałek z kl. 6, Maria Marona z 8, Julia Włoch z 6 oraz Julia Urbańczyk z 8. Naszym ochotnikom pomagali ich koledzy i koleżanki. Po zbieraniu do własnych puszek przez cały zimny, niedzielny dzień finału uczniowie przyszli się rozliczyć z puszkami i poznać zebrane kwoty. W Hali Sportowej spotkali panią Karinę Korasz oraz panią Aleksandrę Miękinę – opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu zawartości puszek otrzymali dyplomy. Zdjęcia naszych wolontariuszy z dyplomami można zobaczyć poniżej artykułu.

W sumie nasza szkoła uzbierała ponad 6,5 tysięcy! Zasililiśmy tym nowy rekord pajęczańskiego sztabu – kwotę 129 359,79 zł! Rok temu nasz sztab zebrał 118 127,70 zł. Dla osób, które nie mogły pojawić się na tegorocznym finale na Hali, po krótce opowiem co można było zobaczyć. Głównym wydarzeniem było nadawanie LIVE na platformie YouTube z różnymi atrakcjami. Dla dzieci znalazły się dmuchańce. Dodatkowo, na miejscu, można było kupić ciasta, kawę, herbatę w kawiarence, a także różne przedmioty w sklepiku! Cały dochód szedł do sztabowych puszek.

Dziękuję za uwagę i do kolejnego artykułu! 😀

Zofia Miękina kl. 8

wośp2023 1