wolont22 1Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października.

Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

Natomiast cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.wolont22 2

Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy – może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgranicznym oddaniem i miłością.

wolont22 3Nie bądźmy obojętni!

Pomagajmy!

A tak my, uczniowie SP2 w Pajęcznie pomagamy lokalnemu schronisku.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Szkolny Klub Wolontariusza wraz opiekunem panią Jolantą Bednarską zorganizowali zbiórkę darów dla zaprzyjaźnionego schroniska w Trębaczewie. Uczniowie i rodzice przynieśli karmy, koce, legowisko, zabawki, smycze i obroże oraz kosmetyki dla czworonogów. Podarunki przekazaliśmy podczas niedzielnego spaceru. Dziękujemy bardzo w imieniu psiaków i pracowników schroniska.

wolont22 4

wolont22 5