27 marca odbył się I Szkolny Recytatorski Konkurs Logopedyczny „Wiersz z trudną głoską”, zorganizowany
i przeprowadzony przez logopedki - panie Paulinę Papierz oraz Agnieszkę Bebak, które weszły również
w skład komisji konkursu. Do udziału w jury została zaproszona także nauczycielka języka polskiego - pani Anna Mielczarek.

W konkursie uczestniczyło dwudziestu uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich, wśród nich uczniowie biorący udział w zajęciach logopedycznych, którzy zaprezentowali piękną artykulację głosek,
z którymi mieli problemy, zaczynając terapię logopedyczną w naszej szkole.

Wszyscy uczniowie wykazali się zdolnościami recytatorskimi, ale wielu z nich także aktorskimi, wykorzystując podczas prezentacji wierszy ciekawe rekwizyty oraz gestykulację.

Na uwagę zasługuje fakt, iż większość wierszy autorstwa Jana Brzechwy, które prezentowali uczniowie składały się z kilku zwrotek, więc już samo opanowanie wiersza na pamięć, było nie lada wyczynem. Prezentując wiersze na forum nasi mali uczniowie pozyskali wiarę w swoje umiejętności oraz uczyli się radzić sobie z tremą i nieśmiałością podczas publicznego występu.

I miejsce zajęła Ewa Kluczna z kl. 1

II miejsce Nina Kapuścińska kl. 1

III miejsce Blanka Modlińska z klasy 1

Wyróżnieni uczniowie to Kamil Matuszczyk z kl. 2 oraz Marcel Stępień kl. 1

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie w kolejnych latach, gdyż mamy nadzieję, że wpisze się on już w tradycję naszej szkoły.