Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w 23. edycji  konkursu literackiego organizowanego przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. Wszystkie cztery zostały nagrodzone.
Maja Charciarek (kl. V) zdobyła wyróżnienie, Lena Lechowska (kl. VII) zajęła drugie miejsce,
a Zuzanna Modlińska (kl.VI) i Maria Modlińska (kl. VI) to laureatki ex aequo.

Tematy, które zostały zaproponowane w tej edycji konkursu, zainspirowały uczestniczki, stały się prawdziwym literackim wyzwaniem. Jury doceniło talent, kreatywność, wrażliwość, oryginalne ujęcie tematu oraz walory językowe prac. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą dla nich samych i innych uczniów,
aby w przyszłym roku również rozwinąć skrzydła w konkursowych zmaganiach.

Wisława Szymborska powiedziała: „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Bez wątpienia tak, chociaż tworzenie własnych utworów to z pewnością jej dopełnienie, które staje się początkiem drogi do wyimaginowanego świata, który już na zawsze może nas oczarować swoim pięknem.

Gratulujemy !

IMG20240320121857