Kulinarna podróż ulicami Indii

indie

W dniu 8 grudnia 2023 uczniowie klas VIIa, IVa i IVb udali się wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Europejskiego na spotkanie z panem Adamem Hałaczkiewiczem i panią Victorią Valverde Piedra do Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie. Pan Adam Hałaczkiewicz jest absolwentem tejże szkoły, ale także przez 3 lata uczęszczał do naszego gimnazjum. Jego niezwykłą, życiową pasją są podróże. Na spotkaniu mogliśmy usłyszeć o drugim kilkumiesięcznym pobycie pana Adama w Indiach - najludniejszym kraju na świecie, o jego niesamowitej różnorodności, bogactwie kultury, tradycji, religii i wyjątkowej sztuce kulinarnej, o której w niezwykle ciekawy sposób opowiedział pan Adam. Spotkanie uświetniła degustacja potrawy i napoju indyjskiego- samosa i masala chai przygotowanych przez gości.

Opiekunowie i uczniowie biorący udział w spotkaniu składają podziękowania dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół w Pajęcznie za zaproszenia na "Kulinarną podróż ulicami Indii" z panem Adamem i panią Victorią. Zachęcamy do odwiedzenia strony fb „Szamanie w drodze”.

Opiekunowie SKE

Agnieszka Bebak  Marzena Łodzińska