mik

Mikołajki to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w szkole. To znak, że już niedługo będą święta Bożego Narodzenia! Tradycyjnie mikołajki obchodzone są 6 grudnia, czyli w dniu wspomnienia św. Mikołaja – patrona dzieci.

I w tym roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował obchody mikołajek w Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie, które rozpoczęły się już kilka dni przed 6 grudnia. Uczniowie dekorowali swoje klasy i korytarze, tworząc świąteczny klimat.

W środę od samego rana z każdej strony widać było dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Pani wicedyrektor podarowała wszystkim uczniom niezwykły prezent ogłaszając przez radiowęzeł, że dzień 6 grudnia jest dniem bez kartkówek, bez uwag, bez pytania i prac domowych.

I przybył…po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja.

Zajrzał najpierw do uczniów klas młodszych, gdzie wszyscy przywitali go z radością,  śpiewając mu świąteczną piosenkę. Następnie Mikołaj udał się do klas starszych. Miał do pomocy dzielną panią skrzat, która pomagała rozdawać cukierki. W klasach starszych uczniowie, którzy mieli świąteczne przebranie, czapkę mikołajową lub chociażby świąteczne skarpety mogli wylosować bon niespodziankę, który upoważniał do wolnego dnia bez kartkówki, pytania czy dodatkowego punktu na sprawdzianie.

W towarzystwie Mikołaja pojawił się elf-Róża ze Szkolnego Klubu Wolontariatu sprzedając świąteczne kartki. Każdy kto kupił kartkę wspierał program leczenia i rehabilitacji podopiecznych Stowarzyszenia SursumCorda w ramach projektu „Świąteczne kartki dobroczynne”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest w pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu „Chcepomagac.org”.

Święty Mikołaju do zobaczenia w przyszłym roku!