Wycieczka integracyjna do Zoo Safari w Borysewie

W dniu 29.09.2023 r. uczniowie klas IVa, IVb oraz kilkoro uczniów z klasy VI a wraz ze swoimi wychowawczyniami - paniami Izabelą Okoń i Agnieszką Bebak, a także paniami Marzeną Łodzińską oraz Agatą Goszczyńską wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Zoo w Borysewie.

Zaraz po przyjeździe na miejsce czekała na nas kolejka, którą odbyliśmy niezwykłą przejażdżkę po ogrodzie zoologicznym.

Zatrzymywaliśmy się przy stanowiskach, gdzie znajdowały się piękne zwierzęta, a pani przewodnik niezwykle ciekawie o nich opowiadała.

Zobaczyliśmy białe tygrysy bengalskie, białe lwy, panterę śnieżną, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie, tapira i wiele innych przepięknych gatunków zwierząt.

Odwiedziliśmy mini zoo, w którym mieszkają kozy miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki -wszystkie były na wyciągnięcie naszej ręki.

Duże wrażenie wywarł na nas pokaz karmienia foki o imieniu Dawid , która zachwyciła nas swoimi akrobacjami.

Świetna zabawa miała miejsce również w figlarni, gdzie nurkowaliśmy w basenie pełnym piłek oraz przechodziliśmy przez dmuchaną gąsienicę.

Uczestniczyliśmy również w warsztatach edukacyjnych, których bohaterami były - jeż, jaszczurka
i szynszyle, dzięki czemu poznaliśmy z bliska ich życie.

Pani animatorka prowadząca warsztaty pochwaliła dużą kulturę osobistą naszych uczniów oraz ich duże zaangażowanie w zajęcia.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, w zintegrowanej grupie, powróciliśmy do Pajęczna.