Wizyta klasy V a

w Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Trębaczewie

Pierwsza wycieczka w nowym roku szkolnym odbyła się już  12 września 2023 roku. Pojechaliśmy do pobliskiego schroniska  dla bezdomnych zwierząt w Trębaczewie.
   Spotkaliśmy się rano na placu szkolnym i wyruszyliśmy do schroniska. Aktualnie znajduje się tam kilkanaście otoczonych troskliwą opieką zwierzaków. Każdy z czworonogów ma swój kojec z własnym legowiskiem. Na początku pani Jolanta Bednarska zapoznała nas z zasadami bezpieczeństwa podczas spaceru. Na prośbę pań opiekujących się pieskami podzieliliśmy się na małe grupy i każdy zespół dostał jednego kundelka pod opiekę. Dziewczynki wybrały łagodniejsze zwierzaki, a chłopcy silniejsze i większe. Spacer odbywał się polną ścieżką  wśród drzew i niskich zarośli.

Po przebytej drodze zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek obok małego jeziorka. Mieliśmy czas na relaks, mogliśmy coś przekąsić, a naszych podopiecznych nakarmiliśmy wcześniej przygotowanymi smakołykami. Po godzinie zabraliśmy ponownie pieski na smycz i wróciliśmy tą samą drogą do placówki. Zwierzaki wróciły do swoich pomieszczeń, a my zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 12.00 przyjechał po nas autokar i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.
   To był miło i pożytecznie spędzony dzień. Mogliśmy dokarmić, wyprowadzić na spacer i przytulić zranione psy i koty. Mam nadzieję,  że jeszcze kiedyś będzie okazja, abyśmy ponownie tam zawitali i zaoferowali naszą pomoc.

Uczennica klasy 5a