Wrocław to jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce.
Jego zabytki i atrakcje mogli podziwiać uczniowie klas drugich podczas wycieczki, która odbyła się 17 maja.

Pomimo niesprzyjającej pogody, pełni optymizmu i radości, uczniowie wyruszyli w drogę, by po kilku godzinach znaleźć się w stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczęło się od Ostrowa Tumskiego. Pan przewodnik opowiadał uczniom ciekawe legendy i przybliżał historię oglądanych miejsc.

Drugoklasiści przeszli Promenadą Staromiejską i udali się na poszukiwanie wrocławskich krasnali. Zwiedzili Rynek z ratuszem, Plac Solny i Jatki.

Po pełnym wrażeń spacerze uczestnicy wycieczki udali się na obiad, a po gorącym posiłku czekał na nich rejs statkiem po rzece Odrze.

Rejs zakończył się u bram Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie mieli okazję wejść na teren ogrodu przez Bramę Japońską, która jest otwarta dla zwiedzających tylko w sezonie letnim.

W ZOO uczniowie udali się do Afrykarium, które w wyjątkowy sposób prezentuje środowisko wodne Afryki. Zachwyt wywołały płaszczki, rekiny oraz niezwykle sympatyczne manaty, a strefa Dżungli dorzecza Kongo wynagrodziła dzieciom brak słońca i zimno panujące na zewnątrz.

Kolejną atrakcją był punkt widokowy w Sky Tower. Przeszklony Punkt Widokowy znajduje się na 49 piętrze wieży i pozwala podziwiać krajobraz około 200 metrów nad ziemią. Uczniowie mogli obejrzeć zachodnią i północną część miasta, a także pasmo
Karkonoszy- w tym górę Ślężę.

Pomimo zmęczenia, humory dopisywały uczniom do samego końca podróży.

Taka wycieczka to wspaniała lekcja historii, sztuki, a także przyrody.