Dnia 10 maja uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego
Dr Puppy w Pajęcznie.

Celem spotkania było zapoznanie z zawodem weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych wobec zwierząt i uświadomienie uczniom, że zwierzęta także mogą potrzebować pomocy i leczenia.

Pod opieką lekarza weterynarii, pana Dariusza Hatamnejada, uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia gabinetu - od poczekalni po salę operacyjną. Poznały także narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Ogromną atrakcją była możliwość posłuchania za pomocą stetoskopu bicia serca psa, a także badanie USG, które pan Dariusz przeprowadził w obecności drugoklasistów.

Duże wrażenie zrobił też sprzęt do robienia zdjęć RTG oraz samo zdjęcie telefonu, wykonane specjalnie na potrzeby spotkania.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach
i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Beata Sobolewska- behawiorystka, która opowiedziała uczniom , jak się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem oraz po czym poznać, czy pies jest przyjaźnie nastawiony, czy nie.

Była to wizyta pełna wrażeń i emocji, którą uczniowie zapamiętają na długi czas.