flaga.png

W dniu 9 maja świętujemy Dzień Europy. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 11 maja 2023 roku. Połączony był on z Dniem Szwecji, która obecnie sprawuje prezydencję w UE. Przez dwa miesiące opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego przybliżali uczniom wiedzę dotyczącą tego kraju. Na korytarzu szkoły umieszczane były gazetki z ważnymi informacjami i ciekawostkami. Do każdego działu tematycznego dołączane były quizy,
w których uczniowie uczestniczyli z dużym zaangażowaniem.

W Dniu Szwecji w klasach zostały przygotowane ciekawe gazetki poświęcone słynnym i znanym Szwedom ze świata literatury, muzyki czy sportu.

W szkole królowała w tym dniu muzyka. 40 uczniów z klas 2b, 3b, 4a, 4b, 6a i 8b zaprezentowało swoje wokalne, instrumentalne i taneczne talenty do utworów Abby, Roxette oraz takich, których bohaterami były postacie ze szwedzkich książek dla dzieci, na przykład Muminki czy Pippi Langstrumpf. Występy uczniów poprzedziło wykonanie przez całą zgromadzoną społeczność szkolną hymnu Unii Europejskiej – Ody do radości.

Prezentacje wszystkich występujących uczniów spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem oraz nagradzane były gromkimi brawami.

Udział w projekcie przyczynił się do integracji wszystkich uczniów szkoły
i wniósł dużo pozytywnej energii.

flaga1.png

Gazetki ścienne w klasach poświęcone
znanym Szwedom