W dniu 3 listopada 2020r. uczniowie klasy Ia po raz pierwszy spotkali się z bohaterami projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, którego głównym celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.

Poprzez zabawę dzieci uczyły się zasad zdrowego żywienia oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia.

Bawili się świetnie, kolorując, wycinając i uzupełniając otrzymane z projektu książeczki i karty pracy, a także oglądając filmiki z udziałem Kota Mleczysława i Mlecznej Kity.