21 marca to nie tylko pierwszy dzień  kalendarzowej wiosny.  W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta związana jest z tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Zespół Downa to najbardziej znana i rozpowszechniona anomalia chromosomalna.

Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z tą przypadłością. Ponieważ to święto przypadło na nasz szkolny tydzień mody, właśnie wtorek został ogłoszony dniem kolorowych skarpetek. Uczniowie przez ten element garderoby okazali solidarność i tolerancję dla osób z zespołem Downa. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna, a przez radiowęzeł została wygłoszona krótka prelekcja.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami