proj niemW dniu 20 grudnia 2022 r.  liczna  grupa uczniów  z klas III a,  III b,

IV a, IV b, Va, Vb, VI a, VI b, VIII a, VIII b zaprezentowała przed rodzicami, innymi zaproszonymi gośćmi, młodszymi  klasami oraz dyrekcją szkoły efekty pracy nad wspólnym świątecznym projektem noszącym tytuł: W blasku świec - czyli  spotkanie z kolędą oraz  niemieckojęzyczną prozą i poezją o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy prezentacja projektu odbyła się przed tak dużą publicznością, która po występie nagrodziła młodych artystów gromkimi oklaskami.

Uczniowie zaprezentowali publiczności kilka uprzednio starannie wybranych nastrojowych wierszy, budzących niezwykłą oraz  przez wszystkich  wyczekiwaną,  atmosferę najpiękniejszych świąt w roku. Uczestnicy projektu włożyli wiele wysiłku, aby recytowane  przez nich wiersze brzmiały pięknie, a sposób recytacji oddawał właściwie ich przesłanie. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem opiekunów projektu krótkie streszczenia utworów w języku polskim.

Nasz projekt umożliwiał uczniom rozwijanie wielu  uzdolnień. Uczniowie kształcili nie tylko umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, pracy z programami komputerowymi, ale również talenty muzyczne, manualne oraz organizacyjne, gdyż obok wierszy mogliśmy usłyszeć wiele nastrojowych piosenek świątecznych oraz kolęd wykonanych solowo lub grupowo, skosztować samodzielnie pieczonych przez uczniów ciasteczek i  pierników, podziwiać, świąteczną dekorację. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć rodzicom, którzy wspierali działania uczniów i nauczycieli służąc pomocą w wykonywaniu powierzonych zadań, wspierając w realizacji naszych pomysłów.

Agnieszka Bebak, Marzena Łodzińska