12 października 2022 r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami p. Pauliną Papierz, p. Anną Skrzypczak i p. Agnieszką Popiel wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby zobaczyć Orientarium ZOO, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz  Experymentarium.
          Orientarium to przede wszystkim zwierzęta i roślinność reprezentująca świat przyrody Azji Południowo-Wschodniej. Podziwialiśmy faunę mórz i oceanów z rekinami, płaszczkami, rafą koralową i rybami sprowadzanymi z całego świata. O godz. 11.00 mieliśmy okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie.
Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Następnym etapem wyjazdu była wizyta w Experymentarium, gdzie czekała na nas nie tylko wspaniała i niezapomniana rozrywka, ale także możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Nauka przez zabawę pozwoliła najmłodszym na poznawanie najbardziej skomplikowanych zjawisk w przystępny sposób, zachęcający do własnych badań. Na wejściu znajdował się specjalny Tunel Kosmiczny, który przysporzył wszystkim niezapomnianych emocji.
          Ostatnim celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Głównym elementem Ulicy Żywiołów jest jej wystawa stała, zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów:  Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza.

Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody, powtórki na wesoło z przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji międzyklasowej naszych uczniów.