sprzatanie swiataUczniowie klas szóstych naszej szkoły w dniu 18.09.2020r. wraz z opiekunami: Anną Wodzisławską, Anetą Bęben, Marzeną Łodzińską i Ewą Kowalczyk  przystąpili do akcji „Sprzątanie świata - Polska", która  jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku akcja odbywała się pod hałem : "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję"

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzięki niej zwiększamy wśród uczniów postawę proekologiczną, edukację w zakresie segregacji śmieci i recyklingu, wzmacniamy świadomość oraz odpowiedzialność za środowisko oraz realizujemy wartościowy sposób wolontariatu. Akcja odbywała się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczniowie zebrali dużą ilość odpadów, co niestety świadczy o nadal niskiej świadomości ekologicznej mieszkańców naszej planety.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedsięwzięcia.

Szkolny koordynator

Izabela Okoń